Gebze Şehitliği'nde düzenlenen anma törenine Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit, Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Başsavcı Erdal Kuruçay, Gebze’nin yeni Emniyet Müdürü Mustafa İşlek, Jandarma Komutanı Muharrem Poyrazoğlu, Kamu Kurum ve Kuruluşları Müdürleri ile Şehit Aileleri ve Gaziler Dernek Başkanı Mahmut Kaya, siyasi parti temsilcileri, askerî erkan, şehit aileleri ve yakınları katıldı.

 Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan törende, askerler tarafından saygı atışı gerçekleştirildi. Daha sonra şehitlik içerisindeki Anıta sırasıyla; Gebze Kaymakamlığı, Gebze Belediyesi ve Harp Malulü Gaziler-Şehit Dul ve Yetimleri Derneği çelenk bıraktı. 


Törende şehitlik defterini imzalayan Kaymakam Özyiğit, konuşmasında: 
Aziz Şehitlerimiz;
Türk tarihinin büyük destanlarından biri olan Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıldönümü münasebetiyle sizlerin manevi huzurunda bulunuyoruz. Huzurumuzu ve varlığımızı sizlere borçlu olduğumuzun bilinciyle cesaret ve fedakarlığınızı aklımızdan çıkarmadan sizleri anıyoruz. Bağımsızlık ve hürriyeti için imkansızlıklar içerisinde yedi düvele meydan okuyan ecdadımızın mirasçıları olarak bizler ezelden ebede vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. 
Bizlere emanet olan kutsal vatan topraklarını kararlılıkla koruyup kollayacak, geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz ile onu “Muassır Medeniyetler” seviyesine ulaştırana kadar var gücümüzle çalışacağız.  Bu duygularla Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, siz Aziz Şehitlerimizi, ebediyete irtihal eden Gazilerimizi minnet ve dua ile anıyorum. Ruhunuz Şad, Makamınız Ali olsun” dedi.

Programda, Kaymakam Özyiğit ve protokol üyeleri şehit kabirlerini ziyaret ederek karanfil bıraktı. Turguttepe Cami İmam Hatibi Ömer Efeoğlu tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ’nin ardından Gebze Müftüsü Mahmut Çakır’ın dua okunması ile program sona erdi.