7-13 Mayıs Trafik haftası dolayısı ile düzenlenen etkinliğe çocuklardan “Trafik kurallarına uyuyorum, Ailemle yaşamayı seviyorum” isimli anlamlı Resim resim çalışmaları...

 Gebze İlçesinde Jandarma sorumluluk sahasında bulunan İlkokullarda İlçe Jandarma Komutanlığınca düzenlenen Trafik Temalı yarışmada, birbirinden güzel resimler çizen çocuklar, çizdikleri resimler ile kendi aralarında yarıştılar.Dereceye giren öğrencilerin ödülleri ise, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, tarafından, Gebze Kaymakamlığında verdi.  

  Kaymakamlıkta düzenlenen törene, Kaymakam Mustafa Güler’in yanı sıra İi Emniyet Müdür Yardımcısı 2. sınıf Emniyet Müdürü Oğuz Işık, Jandarma Komutanı Üsteğmen Muharrem Poyrazoğlu, Gebze Emlak Konutları İlkokulu Müdürü Harun Özkan,Denizli İlkokulu Müdürü Adnan Koçyiğit, Emlak Konutları Alparslan İlkokulu Okul Müdür Vekili Abdurrahman Balcı, Jandarma Trafik Tim görevlileri, dereceye giren öğrenci ve velileri katıldı. 

 
 Kaymakam Güler törende yaptığı konuşmasında “Ülkemizin en önemli sorunları arasında yer alan trafik güvenliği konusunda farkındalık oluşturmak,  öğrencilerde bilimsel araştırma,  inceleme bilincini geliştirmek daha bilinçli ve duyarlı nesiller yetiştirmek amacıyla, trafik sorumluluk hareketi kapsamında “Trafik kurallarına uyuyorum, Ailemle yaşamayı seviyorum” sloganın dan yola çıkarak Gebze İlçesinde Jandarma sorumluluk sahasında bulunan ilkokullarımızda düzenlenen yarışmaya katılan, dereceye giren ve ödül alan öğrencilerimizi tebrik ediyor  başarılarının devamını diliyorum” dedi.

        

 Yarışmanın birincisi Emlak Konutları Alparslan İlkokulu öğrencisi Hifa Nefise Akkoç, ikinci eserin sahibi Denizli İlkokulu öğrencisi Hifanur Bakmaz ve üçüncülük elde eden Gebze Emlak Konutları İlkokulu öğrencisi Berra Eslem Çimen ile bir süre yapmış oldukları resimler hakkında sohbet eden Kaymakam Güler, derslerinde ve yaşamları boyunca başarılar diledi.