Gebze, Köşklü Çeşme Mahallesi Yeni Bağdat Caddesi’nde bulunan bir apartmanda yaşayan Yaşar Aksoy isimli anne, otizm engelli oğlu Hakan Aksoy’un kendisini sürekli dövdüğünü, ölmekten korktuğunu söyleyerek yetkililere seslendi. Gazetemize konuşan Yaşar Aksoy, “Çocuğum otizmli, 2 yıl boyunca Bursa İnegöl konak bakım evinde yattı. Orada hastaneye yatırdılar. Lenfoma teşhisi kondu. Daha sonra tekrar eve getirdim. Getirdikten sonra sorunlar başladı” dedi.

“KENDİMİ MUTFAĞA KİLİTLİYORUM”

Oğlunun eve geldikten sonra eski haline döndüğünü söyleyen anne Aksoy, “Eski günlere döndük. Bana saldırıyor, beni dinlemiyor, sabaha kadar uyumuyor. Komşuları rahatsız ediyor bu durum. Yüzüme, gözüme saldırıyor. Kendimi mutfağa kilitliyorum” diyerek korkusunu dile getirdi.

“BAŞKA ÇAREM YOK”

Muhabirimizin yetkililere başvurdunuz mu sorusu üzerine, “ Evet başvurdum. Psikiyatriye yönlendiriyorlar. İlaç veriyorlar o kadar” ifadesinde bulunan anne Aksoy, Oğlunun kendisiyle kalmasını istediğini ancak can tehlikesinden dolayı çaresiz olduğunu belirterek, “Her an bana zarar verip beni öldürmesinden korkuyorum. Bana saldırmasa güzel güzel otursa yedirsem, içirsem kesinlikle vermeyeceğim çocuğumu. Başka çarem yok” şeklinde konuştu.

“BANA YAKIN BİR KURUMA YERLEŞTİRMELERİNİ İSTİYORUM”

Yetkilerden oğlunu yakın ve güvenli bir yere yerleştirmelerini isteyen anne Aksoy, “Çocuğumu sık sık ziyaret edebileceğim bana yakın bir kuruma yerleştirmelerini istiyorum. Daha önce gönderdiğim kuruma 115 kilo gitti, şimdiyse çok zayıf, her yerinde yara izleri var” açıklamalarında bulundu. Yaşar Aksoy’un komşusu olan Sadife Ayyıldız, Yaşar Aksoy’un can güvenliğinden endişe duyduğunu belirterek, “Yaşar Aksoy akşam bize kaçtı.  Sesinden biz bile duramıyoruz. Ben kapıları kapatıyorum, iç tarafa kaçıyorum. Hepimizi rahatsız ediyor bu durum.

“KORKUMDAN GELEMİYORUM KOMŞUMA”

Korkumdan gelemiyorum komşuma. Yaşar’ın hayatından endişe duyuyorum. Üzerine saldırsa öldürecek kadını. Yüzü zaten yara izleriyle doluydu. Çok zor vaka, kimsesi de yok yardımcı olunması gerekiyor” ifadelerini kullandı.  

Gürkan Yüksel - Özel Haber