“O çocuklar bizim çocuklarımız”

Yeni eğitim ve öğretim dönemi öncesi öğrencilere yönelik ne gibi desteklerde bulunacakları sorusunu yanıtlayan Başkan Şayir şu ifadelere yer verdi: “Tüm öğrencilere, ayrım olmaksızın kırtasiye malzemelerini ve orta öğretime başlayan öğrencilerimize önceki yıllarda olduğu gibi tabletlerini dağıtacağız. . Devletimiz kitap yardımları yapıyor. Biz de yeni eğitim ve öğretim yılında Dilovası’ndaki tüm öğrencilerin kırtasiye malzemelerini karşılayacağız. Biz sorunları istişare ediyor ve gerekli desteği veriyoruz. Kültürel ve sanatsal anlamda da sınırsız olarak katkı ve destek veriyoruz. Örneğin 18 bin öğrenciyi sinemalara gönderdik. Dolayısıyla eğitim bizim için öncelikli bir saha. Her ne kadar belediyelerin işi görünmese bile yapmak zorundayız. O çocuklar bizim çocuklarımız. O çocukların eşit şartlarda yarışabilmesi lazım. Defterinden, kaleminden, kitabından utanan, kasılan çocuklar oluyor.

“Her şeyi en kalitelisinden alıyoruz ki çocuklarımız rahat yarışa girebilsin”

Bizim her şeyi en kalitelisinden alıyoruz ki çocuklarımız rahat yarışa girebilsin, utanıp, sıkılmasın. Dilovası’nda eğitim daha önceleri alt sıralardayken şu anda çok daha üst sıralardayız. Nitekim ilçemizden Türkiye birincisi, dünya üçüncüsü çıktı. Okumak artık kolay önemli olan okumaya aç başarıya aç başka şansı olmayan kişilere eşit şartlar sunmak. Aile içi yaşanabilecek ekonomik sıkıntıların eğitimi etkilememesini sağlamak. Biz yalnızca tablet vermedik 15 bin TL değerindeki yapay zeka kartları da verdik. Yapay zeka desteğiyle binlerce sunumu çocuklarımıza sunduk.”  

“Dilovası’nı insanların doğru tanımasını isterim”

Öte yandan Dilovası’na şuan da dışarıdan nasıl bir bakış var sorusu üzerine, “Dilovası havası çok temiz bir yer. Eskiden bir algı vardı ancak artık o algı tersine döndü. Önceden dünyaya ayak uydurmak için yapılan hızlı sanayileşmenin etkileri oldu. Sanayicilerimizde gerekli hassasiyeti göstererek yatırımlarını yaptılar ve istihdam açtılar. Bu bizim açımızdan da gurur verici ve güzel bir şey. Dilovası bugün ihracatla anılıyor, sanayi kenti olarak anılıyor. Tabi yalnızca sanayi kenti değil kültür kenti, medeniyetlerin kenti Dilovası. Şuan da Mimar Sinan Köprümüz var restore ediliyor. Ondan dolayı Dilovası sadece E-5’ten gidilip görünen bir yer değildir. Yüz ölçümü olarak da oldukça büyük bir yer. Dolayısıyla Dilovası’nı insanların doğru tanımasını isterim” ifadelerini kullandı.