Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Gebze İlçe Başkanlığı ilçe binasında ikinci yılını kutladı. Basın mensuplarıyla bir araya gelen İlçe Başkanı Kemal Memiş ve partililer hep beraber pasta kesti. Basın mensuplarının karşısına geçen İlçe Başkanı Memiş, açıklamalar yaptı. Memiş, “Zaman hızlı geçiyor. Genel Başkanımız Ali Babacan’ın kurduğu, büyük emekler verdiğimiz partimiz bugün iki yaşında. Hem Gebze’de hem de ülke genelinde çalışmaya, ülkemize ve milletimize deva olmaya gayret ediyoruz” dedi.

“GELİP GEÇİCİ PARTİ DEĞİLİZ”

DEVA Partisinin kalıcı bir parti olacağını ve bu nedenle yola çıktıklarını kaydeden Kemal Memiş, “DEVA Partisi gelip geçici bir parti olarak kurulmadı. Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan’ın önderliğinde gözbebeğimiz olarak gördüğümüz partimiz en fazla üye yapan parti şu anda. Gebze’de her yerdeyiz. Çarşıda, sokakta, pazarda, mecliste, kent meydanında, ev ziyaretlerinde, yaz ve kış bizler varız. Çalışmaya devam ediyoruz, edeceğiz, Gebze’nin sıkıntısı çok, Gebze’ye deva olmaya çalışıyoruz” dedi.  

 “İSTİFALAR FALAN, YOK ÖYLE BİR ŞEY”

Güçlendirilmiş parlamenter sistem için altı partinin aynı masada olmasını önemsediğini belirten Başkan Memiş, “Ben bu birlikteliği ülkemiz açısından çok kıymetli buluyorum, destekliyorum” derken Gebze’de parti içinde bazı sıkıntılar olduğu iddialarını da değinerek, “Kimsenin istifa ettiği, toplu istifalar olduğu gibi şeyler doğru değil. 25 arkadaşımızla yönetimimizle beraber, kadın politikalarımız olsun, gençlik kollarımız olsun, mahalle teşkilatlarımız olsun, dimdik ayaktayız, bazı arkadaşlar, uyum sağlayamadı ve aflarını istedi, her partide olan şeyler bunlar” yorumunu yaptı.