Sayıları yüzleri bulan en muhteşem dünya starlarını, Milli Takımı, Galatasarayı koruma görevini üslenen ve biri uluslararası dünya yapımı olmak üzere iki sinema filminde rol alan Savaş Menteş dopdolu projelere imza atmak için kolları sıvadı.

Savaş Menteş dünyanın en güçlü güvenlik uzmanı olarak en büyük devlerin korumasını üstlense de kamera önündeki kariyerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Şimdilerde kendisine gelen Dizi, Sinema Filmi ve Reklam yüzü olarak lasmanı’na büyük katkı sağlayacak Reklam filmi tekliflerini değerlendiriyor.

Menteş’ in ayrıca kariyeri boyunca biriktirdiği muhteşem anıları ve hayatını anlatacağı bir kitap projesi de yolda. Taslak olarak hazırlanmış kitabını yakında da yazmaya başlayacak olan menteş bir hayli hızlı ilerliyor.
İzmir doğumlu Savaş Menteş ileri düzey İngilizce ve Almanca bilmesinin yanında çeşitli dövüş sporlarına ve sokak dövüşü gibi dallara da hakim.Uzun yıllarını verdiği kariyerinde Futbol’un kralı Ronaldo’ dan dünya Jet Sosyetesi’nin muhteşem ekolü Paris Hilton’ a, Pop’ un Kralı Michael Jackson’ dan Soprano ses ve Müziğin Kraliçesi Madonna’ ya Basketbol’ un Kralları Kerim Abdüljabbar ve Magic Jonhson’ dan Formüla 1 in Yıldızları Michael & Ralf Shumaher kardeşlere, Hollywood’ un yıldızları Jack Nicholson’ dan Kewin Kostner’ a, Golf’ ün Kralı Tiger Woods’ tan tutun da en muhteşem sporculara kadar nice yıldızların güvenliğini kendini emanet ettiği uluslararası bir star.Türk yıldızlardan Tarkan, Serdar Ortaç, İbrahim tatlıses, Bülent Ersoy, Hülya Avşar, Sezen Aksu, Özcan Deniz gibi isimlerin yanında Uzun bir süre de Milli Takımı koruyan Savaş Menteş Milli Takımla bir Dünya Birde Avrupa Şampiyonası yaşadı. Bunun yanında en uzun serüvenlerinden birisi olarak Uzun yıllar da Galatasaray’ ı koruyan Menteş, Türk futboluna gelmiş geçmiş en büyük dünya starı, büyük efsane, Karpatların Maradonası Gheorghe Hagi’ nin de güvenliğinden sorumlu olarak korumalığını üstlenmişti.Savaş Menteşin serüveninde ki spor bölümü bununla sınırlı değil Galatasaray dışında 4 büyükleri Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor takımlarınında güvenliğinden sorumlu olarak korumasını üstlendi ve belirli yıllarda da onlarla çalışarak başarılı  işlere imza attı. Galatasaray’ın 2000 yılı Ağustos’ unda Dünya Devi Real Madrid’ i devirerek Süper Kupayı kazandığı maçın bitimindeki kupa töreninde bir diğer dünya starı Jardel le birlikte Kupayı Kaldırırken stad’ta takımın yanında yine kendisi vardı.Savaş Menteş bu altın kariyerine damga vuran başta Jean Claude Van Damme olmak üzere bir çok dünya yıldızları ile birlikte rol aldığı İslamo Fhobia ve diğer bir dev projesi olan Sessiz Melek filmlerinin ardından devasa yeni projelerin sürprizleri ile kariyerini tüm dünyaya duyurmaya devam edeceğe benziyor.