AK Parti İl başkanlığına giderek aday adaylığı ile ilgili dilekçesini veren Özlem Kozankurt basın toplantısı düzenledi. Gebze’nin aday adayı olarak müracaat yapan Kozankurt, “Milletvekili seçilmem halinde Gebze ve Kocaeli’nin menfaatlerini en üst seviyede koruyacağım” dedi. İş kadını olan Özlem Kozankurt’a kadınlardan büyük destek geldi. Çok sayıda firmanın yöneticisi konumunda bulunan ve AK Parti içinde siyaset yapan kadınlar toplantıya katılarak Özlem Kozankurt’a destek mesajları verdi.

İŞİM ZOR AMA ZOR OLANI SEVERİM

AK Partiye üniversite yıllarında katıldığını, ilk resmi görevini M. Ali Okur döneminde aldığını, o dönemden itibaren AK Parti Gebze ilçe teşkilatı ile Kocaeli il teşkilatı içerisinde kendisine verilen görevleri başarı ile yerine getirdiğini ifade ederek, “2018 seçimleri öncesinde aday adayı oldum. Bu dönemde liste şansım olmadı. 28.dönem milletvekilliği seçimleri için geçtiğimiz gün AK Parti il teşkilatını müracaatımı yaptım. Bir kadın aday olarak yola çıkıyorum. En çok Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a güveniyorum. Bu dönem TBMM’de çok sayıda kadın milletvekili olacağına inanıyorum. Genel Başkanımız bu konuda söz verdi. İnanıyorum ki kadınlara Meclis’te temsil hakkı çoğalacak. Bana görev verildiği taktirde bu görevi başarı ile yerine getireceğim. Gebze ve Kocaeli’ni çok iyi tanıyorum. Kadın aday olarak siyasette işimin hiç de kolay olmadığını biliyorum. Ama biz kadınlar zoru severiz, mücadeleden asla kaçmayız. Kaçmayacağız” dedi.

 

KADIN DESTEĞİNİ ARKASINA ALDI

Öte yandan iş dünyası ve siyaset arenasından çok sayıda kadın yönetici de toplantıya katılarak yaptıkları açıklamalarla Özlem Kozankurt’a destek verdiler. Suzan Gültekin, Merve Orhan, Özlem Özdemir, Çiğdem Gültekin ayrı ayrı açıklamalar yaparak Özlem Kozankurt’a hem başarı dileklerini ilettiler hem de hizmet noktasında geçmişinin başarılarla dolu olduğunu belirterek Milletvekili olması halinde Gebze ve Kocaeli’ne çok şey katacağının da altını çizdiler.

 

KİMDİR?

1981 Kars doğumlu olan Kozankunt,
Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetiminde mezun oldu.
20 yıldır özel sektörde farklı kademelerde çalışıyor
Evli ve 1 çocuk annesi