omeravci79 @ hotmail.com

   

 Gökmen Çiçek Gebze’nin gururu...

 

   Şuanda Afyonkarahisar Valisi olan Gökmen Çiçek, Gebze’nin sevilen bir ailesine mensuptur. 1978 yılında Gebze’de doğmuştur. Aslen Muş’lu olan Çiçek, İbrahim Çiçek’in oğludur. Babası İbrahim Çiçek’te Gebze ve bölgemize çok hizmet etmiş tevazulu, saygın ve beyefendi kimliği ile tanınmış bir insandır.

  Gökmen Çiçek Gebze’nin yetiştirdiği bir değerdir. Kendisini yakınen tanırım, çocukluktan beri arkadaşım ve çok sevdiğim biridir. Vatan ve millet sevdalısı, her görevinde hizmeti kendisine şiar edinmiş bir Bürokrasi adamıdır Gökmen Çiçek.

 Vali Gökmen Çiçek birçok yerde görev yapmış ve her görev yaptığı yerde iz bırakmış, sevilmiş hatta başka yere tayini çıktığında, halk onu gözyaşları ile uğurlamıştır. Kalender, yufka yürekli, çalışkan ve tevazulu kimliği ile her zaman dikkat çekmiştir. Kaymakam yardımcılığı ile başladığı Bürokrasi hayatına her gün daha fazla hizmetler katarak devam etmiştir.

  Kaymakamlık dönemlerinde, yılın idarecisi seçilme başarısı da gösteren Çiçek, daha sonra İç İşleri Bakanlığının Personel Müdürlüğü, Daire Başkanlığı gibi birçok bölümde görev yapmış ve İç işleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü olmuştur.

Daha sonrasında, Cumhurbaşkanımız tarafından Afyonkarahisar Valisi olarak atanmıştır. Birçok Afyon’lu ile konuştum dediler ki, Sayın Valimiz geldiği ilk günden itibaren, ondaki güler yüzü, tevazuyu, sevecenliği fark ettik ve iyi ki, bizim Valimiz olmuş dedik. Afyon ve görev yerlerindeki hizmetlerini saymaya zamanımız yetmez.

  Bizlerde Gebze’mizin gururu olması, Valimizin hizmetleri ile onurlanmamız, Gebze’den böyle bir Vatan evladının çıkması ile göğsümüzün kabarması ve çok şükür iyi ki bizimsin demenin hazzını yaşıyoruz. Rabbim korusun ve daima başarılı eylesin Valimiz Gökmen Çiçek ve onun gibilerini...