omeravci79 @ hotmail.com

   Ahlak konusunda maalesef yıkım yaşıyoruz.

 Türkiye günden güne ahlak,  edep ve maneviyatta da yıkım içine girdi.

  Hangi birini sayalım ki? Uyuşturucu, fuhuş, alkol, lgbt gibi birçok şey zirveye ulaşmış durumda.

  Bir çocuk elinde telefon oyun oynuyorken, oyunda reklam çıkıyor. Bu reklamda evde tekim gel, arkadaş olalım, bu uygulamaya gir ve güzel kızlarla tanış, çıplak kadın resimleri için tıkla gibi onlarca ahlaksız ve edepsiz reklamlar gün boyu çıkıyor.

  Nereye girerseniz girin aynı şeyler size de denk gelir. Bu nasıl bir ahlaksızlık? Bu nasıl bir edepsizlik? Yahu evlere, iş yerlerine, okullara aklımıza gelen her yere girdiniz ve bu milletin edebini, adabını, kültürünü hiç etmek için, 3 kuruş para kazanmak için, bütün değerleri ayaklar altına aldınız!

  Gencecik kızlar maalesef 3 kuruş para kazanacağız diye bu site ekranlarında, dans ediyor! Kendilerine hediye atılacak diye özel muhabbetlere giriyor! Sitelerde şov yapan kızlar ve bunları izleyerek tatmin olanlar, hangi birini sayalım?

   Kendi evlatlarının bu hallerine göz yumanlar, 3 kuruş para kazanıyor diye bu gençleri Medeni kabul edenler! Kendi çocuklarının, yakınlarının, arkadaşlarının vs vs, bu hallerine ses etmeyip, onların kendi inanç ve kültürlerinden uzaklaşmalarına es geçenler, siz hangi inancın evladısınız?

Buna önlem almayan idareciler, yetkililer siz bunca ahlaksızlığa neden önlem almıyorsunuz? Neden bu insanların bu şekilde büyümelerine göz yumuyorsunuz? Neden onlara kendi inanç ve kültürlerini, edep adabı öğreterek, eğiterek yetiştirmiyorsunuz?

 Hani madden birçok şey battı gitti. Hani diyoruz ya hayat çok pahalandı! Hani diyoruz ya nereden nereye geldik! Geliriz efendiler geliriz, bunca ahlaksızlık hayatımızda cirit atıyorken biz daha çooook sıkıntılara düşeriz!

  12 13 yaşında çocuklar kendine sevgili yapıyor, açtıkları medya ve sosyal medyadan edepsizlik akıyor, çoğu kafede oturup çay içeyim deseniz her türlü eskort, para ile ilişkiye girecek kadın, sizi ayart edecek kons görebiliyorsunuz!

  Faizle yoğrulan bir Müslüman millet, içki ile avunan teselli arayan insanlar, 3 kuruş için kadının kolunu dahi kesip bileziğini çalanlar, zehir tacirleri, kadınları katleden tecavüzcüler, şiddet ile kadınları öldürenler, emekçinin cebindeki, hesabındaki parayı almak için destan yazan dolandırıcılar.

  Her attığınız adımda gördüğünüz kulakları küpeli, dövmeli, yırtık pantolonlu, hızmalı, burnunda halka (piercing), kırmızı, mavi, pembe gökkuşağı desenli kafalar yani hangi birini sayalım? Bu millet kimin evladı olduğunu unuttu maalesef!

  Öyle bir nesil yetiştirdiniz ki, ne kültürünüzü, ne geçmişinizi, nede inancınızı göremediniz bu nesilde! Milli eğitim müfredatı, eğitim sistemi acaba nereden geldi? Bu memleketin evlatları batının kokmuş çıplak medeniyetini örnek alıyor. Kendi inancını maalesef baltalıyor. Yazık ettiniz yazık..  Bu milletin evlatları bu hale gelirken acep siz ne iş görüyordunuz!