sahinmedyagrubu @ gmail.com

Geçtiğimiz hafta düzenlenen Gebze Ticaret Odası Meclis toplantısına Başkan Nail Çiler’in sözleri gündeme bomba gibi düşmüştü. “Gerekirse sokağa çıkacağız, hakkımızı istiyoruz, Gebze il olmalı, hak ediyor, bu anlamda herkesi bu mücadeleye davet ediyorum” diyen Çiler, kamuoyundan tam destek almayı başarmış, yaptığı bu isyankâr çıkışla il konusundaki mücadelede sesini oldukça gür şekilde çıkarmış, kendisine düşeni her zaman olduğu gibi fazlasıyla yapmıştı.

**

Ancak bir gerçek var ki; Gebze’nin il olma hedefi yalnızca Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler’e bırakılmamalı. Her seçim döneminde Gebze’ye gelen siyasilerden şu ana kadar herhangi bir açıklama ne yazık ki göremiyoruz il olma konusunda. Bu kentte yaşayan, bu kentte kazanan iş adamlarından ve sanayicilerden de ses seda ne yazık ki yok. Her zaman Gebze konusunda bağıran, çağıran insanlar şimdilerde sessizleri oynuyorlar.

**

Belediye başkanları, her partinin siyasi başkanları, teşkilatlar da bu mücadeleye katılmalı. Nail Çiler’in başlattığı bu mücadelede neden şimdiye dek çıkıp da bir iki şey söylemiyorlar? Bu kentin vekillerini de bu mücadelede görmeyi isteriz, yoksa Gebze seçimden seçime uğranan, seçim zamanı geldiğinde oy malzemesi olarak görülen bir yer mi sizlere göre? Derneklere ve sivil toplum kuruluşlarına da çok ama çok büyük görevler düşüyor il olma mücadelesinde.

**

Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler’i ve yaşadığımız kent Gebze’yi il olma mücadelesinde şimdi yalnız bırakacaksak, şimdilerde susacaksak, sessizleri oynayacaksak, Gebzelilik bilincinden nasıl söz edeceğiz? Gebze’ye uzun zamandır hak ettiği il olma mücadelesinde hepimize büyük iş düşüyor. Nail Çiler’i ve onun gibi insanları yalnız bırakmayalım. Şimdi değilse ne zaman konuşacağız? Şimdi değilse ne zaman hakkımız olanı isteyeceğiz?