omeravci79 @ hotmail.com

   Zam önceden misafirdi şimdi ev sahibi…

 Son yıllarda üst üste gelen zamlar halkı iyice dar boğaz etti. Neredeyse her gün zam haberi alıyoruz. Peki, bu zamlar ne zaman hizaya çekilecek?

   İktidara göre 2023’te her şey yoluna girecek, muhalefete göre ise 2023 daha beter olacak.

   Ama şu bir gerçek ki, halk bunalıma girmiş durumda. Kime mikrofon uzatsak, kimi dinlesek veryansın ediyor. Tabi ki zam her dönemde olmuştur. Lakin böyle ağır olmasa da, İşin kötü yanı bir çözümün olmaması!

  Halkımız artık vaatlere inanmıyor ve güvenmiyor. Ne iktidarın nede muhalefetin söylemleri insanları memnun etmiyor. Özellikle iktidar kanadı tarafından yapılan açıklama ve yürütülen ekonomik söylemler halkı tatmin etmiyor.

 Tabi tatmin etmeme sebepleri de, bugüne kadarki açıklamaların karşılığının olmaması. Yani Eylemler ve söylemler bir birini tutmadı. Yıllarca, olacak, düzelecek, yeni paketler, yeni sistemler dendi fakat çözüm olmadı hatta daha da beteri oldu.

  Bu durumda halkta ters bir tepki oluşturdu. Muhalefet ise bunca yıl iktidarın halkın gözünde çektiği tepkiyi, kendi lehlerine çevirip oy toplayamadı. Muhalefetin oy alamamaları ve yıllarca hep stabil bir oy oranı ile kalması, kendileri içinde istikrar oluşturamadığını açıkça ortaya koymuştur. Yani muhalefette halka güven verememiştir.

 Ne iktidar nede muhalefet bu halkın dertlerine derman olamadı. İstikrar sağlayamadı, güven veremediler. Her gün zam ha zam haberleri ile uyanan halk ise çaresiz kalmış durumda.

 Yeni bir siyasi umut, çözüm üreten bir anlayış, yerli ve milli üretim ile kalkınma anlayışı olmazsa çözüm yok. Yoksa böyle giderse galiba ekmek 10 TL olacak gerisini siz düşünün!