omeravci79 @ hotmail.com

      Zordur Erbakan olmak!

  Diyecekler ki, bir çiçekle bahar olmaz, diyeceksin ki, her bahar bir çiçekle başlar.

  Gizli saklı yerlerde bile Allah demek kelepçe yemeniz için yeterliydi çünkü o zaman Şeriatçı, Radikal dinci damgası yiyordunuz ve bedel ödüyordunuz!

  İdam sehpaları vardı, asıp kesiyorlardı… Hatta bir Başbakan dahi idam edilmişti.

   İşte herkesin ellerini şakaklarına koyup beklediği günlerde, birisi çıktı ve meydanlarda Allah diye kükremeye başladı… Yeni bir Dünya düzeni yeni bir Adil düzen diyerek… 

  Evet, o kişi tabi ki, Erbakan’dı… Zorlu bir 40 yıl bekliyordu o’nu… Zordur Erbakan olmak, zira uğruna bir ömür adadığın millet seni anlamayacak! Sen her fırsatta vatan ve milletine hizmet edeceksin lakin karşılığında ellerine kelepçe yiyeceksin.

  Makas dahi üretilemez diyenlere inat, 50 yıl öncesinden Motor üreteceksin! Araba üreteceksin ve kumpasa getirilip kurban edileceksin!

 Ağır sanayiyi kuracaksın, fabrikalar açacaksın, fetihler yapacaksın ama gerici olacaksın!

  Camilerde fahri imamlara devletten kadro vereceksin, imam hatipler açacaksın, milli ve manevi vakıflar kuracaksın ‘Önce Ahlak ve Maneviyat’ diyeceksin, lakin onlardan bile destek göremeyeceksin!

  Amerikan çekiç güç askerini terörü besliyor diye ülkenden kovacaksın, incilik üssüne el koyacaksın lakin kendi vatanında siyasi yasak yiyeceksin.

  Tüm ülke insanına, işçisine, memuruna çiftçisini dünyada görülmemiş zamlar yapacak ve yüzlerini güldürüp ceplerine para dolduracaksın ama seçime gidince oy alamayacaksın!

  40 Yıl bu millet için canını dişine takacaksın, bedeller ödeyeceksin, boncuk boncuk terleyeceksin, bir dava üretip meydanlarda Allah demeyi öğreteceksin, 2 adım atmayı bilmeyenlere 50 adım attıracaksın, ellerinden tutup bir noktaya getireceksin ama sonra ev hapsiyle ödüllendirileceksin…

  Bu ümmetin namusunu, şerefini, malını mülkünü canı pahasına koruyacaksın, lakin kayıp trilyon diye hırsız ilan edileceksin!

  80 yaşına kadar Allah için çıktığın Vatan davasında, zorluklarla da olsa yine hizmet edeceksin lakin tekerlekli sandalyede bile oy istiyor diye tenkit edileceksin!

  Dedim ya zordur Erbakan olmak… İman ister, emek ister, akıl ister, feraset ister, sabır ister… Yani Erbakan olmak çoook şey ister! Rahmet ve minnetle yad ediyoruz seni ‘Savunan Adam